Miód w życiu i w kuchni
21 października 2021 roku Muzeum Ziemi Wieluńskiej zorganizowało spotkanie w ramach Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład "Miód w życiu i w kuchni" wygłosił Przemysław Banaś, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Na studentów czekała dawka informacji o walorach smakowych i zdrowotnych miodu a także słodki poczęstunek. Pretekstem do słodkiego tematu była wystawa czasowa "Dzieje pszczelarstwa", którą w MZW można oglądać do końca listopada.