Portrety dzieci autorstwa Aliny Sibery
W dniu 1 czerwca 2021 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy "Portret Dziecka" autorstwa artystki Aliny Sibery. Wzięli w nim udział m.in. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz Starosta Wieluński Marek Kieler.

Podczas wernisażu artystka opowiadała dlaczego dzieci są tak wdzięcznym tematem jej prac oraz podpowiadała młodym uczestniczkom zajęć plastycznych w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, co zrobić, aby rozwijać swój talent.

Na obrazach można oglądać dzieci w różnym wieku, które autorka maluje prawie od zawsze.

- W zasadzie nie maluję na zamówienie. Jeśli zachwyci mnie ktoś, szczególnie dziecko, wówczas pytam czy mogę je namalować. Z większością prac bardzo trudno mi się potem rozstać - mówiła podczas wernisażu Alina Sibera.

Wystawę można oglądać w miesiącach czerwiec-lipiec 2021.