Koncert papieski "Myśleć sercem. Papieskie inspiracje"
Wczoraj, dnia 28 czerwca 2020 r. Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprosiło Wielunian na koncert "Myśleć sercem. Papieskie inspiracje", upamiętniający 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Niestety, z opóźnieniem wywołanym sytuacją epidemiologiczną (faktyczne urodziny to 18 maja 1920 r.) oraz nadal pod ograniczeniami nakazów reżimu sanitarnego (zmniejszona liczba biletów, wyznaczone miejsca siedzące; nie strój wieczorowy i krawat, a posiadanie maseczki na twarzy było obowiązkowym elementem stroju gości).

Pocieszeniem w tym trudnym okresie były cytowane słowa Papieża-Polaka oraz deklamowane i śpiewane utwory polskich oraz zagranicznych klasyków, wśród których znaleźli się między innymi: A. Mickiewicz, J. Słowacki, F. Chopin, Z. Herbert, J. Haydn, K. Szymanowski, J. S. Bach. Wykonawcami spektaklu słowno-muzycznego było trio znakomitych artystów, świetnie zresztą znanych wieluńskiej publiczności: Dariusz Jakubowski (aktor/koncepcja/reżyseria), Katarzyna Thomas (śpiew), Piotr Szafraniec (fortepian). Cieszymy się, że również w tym roku mieliśmy okazję odnowić współpracę z grupą, po bardzo udanym poprzednim jej występie na Koncercie Noworocznym 2019 r. Po zakończeniu spektaklu, uczestnicy wspólnie przeszli pod wieluński pomnik Jana Pawła II, by uroczyście złożyć pod nim kwiaty i zapalić znicze.

Serdeczne podziękowania Muzeum Ziemi Wieluńskiej chciałoby złożyć naszym parterom w organizacji koncertu: Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu, która udostępniła nam wnętrze kościoła kolegiackiego; a także Wieluńskiemu Domowi Kultury, użyczającego sprzęt nagłośnieniowy.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9