Z biegiem Warty - Kamion 2019
W dniu 21 czerwca 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy "Z biegiem Warty - Kamion 2019", na której można oglądać ponad 50 prac artystów - uczestników ubiegłorocznego pleneru.

Wernisaż odbył się nieco później niż planowano, a ze względu na sytuację epidemiologiczną, miał on też nieco inny przebieg. Mimo to, nie zabrakło miłośników malarstwa, którzy mogli podziwiać dzieła: Pawła Kotowicza, Sabiny Lonty, Aliny Sibery, Mariana Danielewicza, Anny Jagodovej, Leszka Żegalskiego, Stanisława Chomiczewskiego, Joanny Sierko-Filipowskiej, Jana Norberta Dubrowina, Małgorzaty Stępniak, Krzysztofa Pasztuły, Martty Węg, Renaty Bonczar, Janusza Szpyta, Andrzeja Kacperka i Przemysława Lasaka.

Plener w Kamionie to spotkanie kilkunastu artystów, najczęściej z różnych środowisk, o odmiennych charakterach twórczości i osobowości, wywodzących się z nurtu figuratywnego.

Dwadzieścia plenerów w Kamionie zaowocowało 20. wystawą i sporą kolekcją obrazów znajdujących się w zbiorach MZW.

Wystawę można oglądać do 6 sierpnia 2020.