Koncert noworoczny
W dniu 5 stycznia 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert noworoczny pod patronatem Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Na scenie zaprezentował się znany artysta Kacper Kuszewski z autorskim spektaklem słowno-muzycznym "Album rodzinny".

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności, która mogła wysłuchać nie tylko pięknych piosenek w duchu lat 20-stych XX wieku, ale także posłuchać anegdot rodzinnych artysty.

Nagłośnienie i oświetlenie koncertu zapewnił Wieluński Dom Kultury.

Pierwsze w tym roku spotkanie w MZW było okazją do wręczenia specjalnych podziękowań za wsparcie w realizacji projektów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ("Przywrócić blask. Konserwacja tkanin historycznych ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu" oraz "Organizacja wystawy stałej Świadkowie mówią... Wieluń 1 września 1939").
Trafiły one do Gminy Wieluń oraz firm: Wielton, Ania Holding, Energetyka Cieplna, Radia Ziemi Wieluńskiej, Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oraz Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

14 15 16 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9