Świąteczny wykład dla Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
W dniu 12 grudnia 2019 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej studenci Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładu nt. zapomnianych faktów dotyczących Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Kopańska opowiedziała zebranym m.in. od kiedy chrześcijanie obchodzą to święto, kto pierwszy zbudował szopkę, co to jest podłaźnik i dlaczego w chatach dawniej wieszano "świat" z opłatka.

Po prelekcji słuchacze UTW obejrzeli wystawę pokonkursową Szopka Bożonarodzeniowa.