V Muzealny Rajd Rowerowy
W dniu 14 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbył się V Muzealny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej we współpracy z Rowerowym Wieluniem, Sekcją Cyklistów "Relaks" przy Towarzystwie Przyjaciół Wielunia oraz Całorocznym Luźnym Kręceniem Wieluń.

Trasa przygotowana przez kolegę Marcina Szeląga zapewniała bezpieczeństwo rowerzystów i promowała walory krajoznawcze ziemi wieluńskiej.

Dyrektor Muzeum Jan Książek oraz pracownik Tomasz Spychała przybliżyli historię odwiedzanych miejsc m.in. kościoła w Rudzie i "doliny objawienia" w Dzietrznikach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i do zobaczenia na kolejnej wspólnej wyprawie rowerowej.

rajd-12 rajd-01 rajd-02 rajd-03 rajd-04 rajd-05 rajd-06 rajd-07 rajd-08 rajd-09 rajd-10 rajd-11 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9