Wystawa w Sejmie
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się otwarcie 11 września 2019 r. w budynku Sejmu RP w Warszawie ekspozycji "Wieluń miastem pokoju i pojednania", przygotowanej przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Uroczystość uświetnili swą obecnością m.in. wicemarszałkowie sejmu i senatu RP, posłowie z regionu - Piotr Polak oraz Paweł Rychlik, oraz wielu parlamentarzystów kończącej się VIII kadencji. Do przybyłych na otwarcie świadków bombardowania, parlamentarzystów, wieluńskich samorządowców, muzealników oraz przedstawicieli mediów i młodzieży, przemówili między innymi dyrektor MZW Jan Książek oraz burmistrz Wielunia Paweł Okrasa - jednocześnie inicjator zorganizowania w Sejmie wystawy.

To kolejna z niezwykle zaszczytnych form upamiętnienia tragicznego losu Wielunia oraz wszystkich ofiar bombardowania miasta w równą, 80. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9