Premiera filmu o Janie Tyszlerze
W niedzielę, 1 września 2019 r. w kino-teatrze "Syrena" miała miejsce promocja filmu "Kilka sekwencji większej całości" - biografia Jana Tyszlera, świadka bombardowania Wielunia w reżyserii Macieja Walczaka.

Jan Tyszler urodził się w Wieluniu. Przed wojną mieszkał wraz z rodziną przy Nowym Rynku. Zawodowe życie związał z Telewizją Polską, w której przepracował 50 lat.

W 2015 roku Muzeum Ziemi Wieluńskiej wydało książkę autorstwa Jana Tyszlera "Wieluń i pamięć".