Co mi w duszy gra? Muzyka polska
W dniu 10 listopada 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert "Co mi w duszy gra? Muzyka polska" zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać arii i duetów z opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki, pieśni Karola Szymanowskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Na scenie wystąpili: Paulina Horajska (sopran), Wiktoria Zawistowska (mezzosopran), Patryk Wyborski (baryton), Mirella Malorny-Konopka (fortepian). Słowo o muzyce wygłosiła Ewa Kafel.

Koncert zorganizowano we współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia" w Katowicach.