Polskie drogi do niepodległości
W dniu 4 listopada 2018 roku Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce otwarcie wystawy "Polskie drogi do niepodległości" i koncert Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Urszuli Tyczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.

Wystawa ukazuje podejmowane na przestrzeni XIX i początku XX wieku wysiłki Polaków, w tym mieszkańców ziemi wieluńskiej, zmierzające do odzyskania utraconej w wyniku rozbiorów Niepodległości. Na wystawie znajdują się zarówno pamiątki związane z epoką napoleońską, powstaniami narodowymi oraz I wojną światową, jak i z działalnością podtrzymującą polskiego ducha narodowego w kulturze i sztuce.

Wystawę można oglądać do 31 marca 2019 r.