Sztuka Luisa Tiffaniego – synteza secesji
W piątek, 26 października 2018 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miał miejsce wykład historyka sztuki Lucyny Urbańskiej-Kidoń nt. "Sztuka Luisa Tiffaniego - synteza secesji".

Luis Comfort Tiffany to bardzo ciekawa postać. Za młodu sporo podróżował po Europie i Afryce, co zaowocowało rozmiłowaniem w sztuce. Tworzył dzieła ze szkła i wyroby jubilerskie w stylu secesji. Jak podkreślała autorka prezentacji - Tiffany chciał, by secesja trafiła pod przysłowiowe strzechy, dlatego zasłynął jako twórca przepięknych lamp witrażowych, na które stać było przeciętnego Amerykanina.

Spotkanie było współorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

Wykład tematycznie nawiązywał do wystawy "Secesja - piękno użytkowe", którą w Muzeum Ziemi Wieluńskiej można oglądać do 25 listopada.