Noc Muzeów 2018

Zobacz program...

Tegoroczna Noc Muzeów odbywała się pod znakiem 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Z tej okazji do Wielunia zjechał Marszałek Józef Piłsudski, który został bardzo gorąco przyjęty przez mieszkańców. Na wszystkich tych, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie w Wieluniu a niedzielę w Ożarowie czekało mnóstwo atrakcji.

W Wieluniu można było m.in. posłuchać koncertu chórów Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu pod kierownictwem Jakuba Jurdzińskiego z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic pod dyrekcją Damiana Janasa i Tomasza Hadriana wraz z solistkami Anetą Urbańską i Magdaleną Józefowską. Do tego piknik historyczny na plantach, gdzie grupy rekonstrukcyjne Walhalla i Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej prezentowały mundury i uzbrojenie, prowadziły nabór do wojska i uczyły szyfrowania meldunków. Można było także zwiedzać wystawy, w tym ekspozycję poświęconą 735-leciu Wielunia. Otwarta była także baszta Męczarnia.

W niedzielę swoje podwoje otworzyło Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, gdzie odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu, otwarto też wystawę z okazji 70-lecia powstania koła Polskiego Związku Wędkarskiego Wieluń Miasto. Do dyspozycji zwiedzających był także wiatrak w Kocilewie oraz wieża widokowa w dworskim parku, z których można było podziwiać panoramę okolicy.

W Wieluniu.
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9

W Ożarowie.
o-01 o-02 o-03 o-04 o-05 o-06 o-07 o-08 o-09 o-10 o-11 o-12 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9