Pieśń ojczysta - lekcja patriotyzmu
W niedzielne popołudnie 26 listopada 2017 r. w muzeum w ramach obchodów 99. rocznicy odzyskania Niepodległości odbył się koncert Pieśń ojczysta - lekcja patriotyzmu. Organizatorami koncertu było Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Wieluniu. Wykonawcami koncertu, przy akompaniamencie Moniki Mieszały i Zbigniewa Szpikowskiego, były połączone chóry: wieluńskiej szkoły muzycznej oraz Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej działających przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Połączonymi chórami dyrygował Jakub Jurdziński.

W ramach koncertu zaprezentowano kilkanaście utworów klasyki polskich utworów patriotycznych, m.in. "Bogurodzica", "Gaude Mater" , "Rota", "Czerwone maki", "Warszawskie dzieci", ale również utwory bardziej współczesne takie jak "Piosenka małego patrioty", "Kocham Cię Polsko" czy "Dziewczyna z granatem".

DSC_9110 DSC_9112 DSC_9120 DSC_9127 DSC_9131 DSC_9143 DSC_9150 DSC_9167 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9