Wystawa w Sieradzu
W poniedziałek, 4 września 2017 roku w Klubie 15. Brygady Wsparcia Dowodzenia w Sieradzu otwarto wystawę fotograficzną "Wieluń Miastem Pokoju i Pojednania" przygotowaną przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa trafiła do Sieradza dzięki zaangażowaniu Przemysława Serwety Komendanta Hufca ZHP Sieradz.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia płk Robert Krupa, kierownik klubu i gospodarz miejsca Wiesław Bednarski, dyrektor MZW Jan Książek. Gościem specjalnym spotkania był świadek bombardowania Wielunia Apolinary Suczkow, który w swoim wystąpieniu wspominał bombardowanie i czas wojny. We wrześniu 1939 roku miał 11 lat. Ze wzruszeniem otworzył wystawę ukazująca zniszczenia miasta oraz działania Wielunia na rzecz pokoju i pojednania.

01 02 03 04 05 06 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9