Wystawy czasowe


Wielki Łuk Warty w obiektywie
Dnia 11 kwietnia 2019 r. Muzeum Ziemi Wieluńskiej wypełniło ćwierkanie ptaków i szum lasów podczas uroczystego otwarcia wystawy "Wielki Łuk Warty w obiektywie". Autorem zbioru fotografii rodzimej fauny i flory jest Wielunianin - Piotr Dudek, fotograf-samouk, założyciel i działacz Towarzystwa Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty, orędownik ochrony przyrody i ekologicznego stylu życia.

Podczas wernisażu autor zdjęć przybliżył licznie zebranym gościom Muzeum anegdoty związane z podglądaniem przez niego zwierząt w ich naturalnym środowisku oraz zdradził metody na wtopienie się w panoramę lasu, tak by uchwycić obiektywem zwierzynę w ruchu, z bliska, zatrzymać w kadrze trudne do dostrzeżenia przez człowieka momenty z ich codziennego życia. Jak podkreślał Piotr Dudek - celem wystawy jest ukazanie widzowi piękna przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, zaś żadne ze zwierząt nie ucierpiało na skutek skrytej sesji zdjęciowej.

Wystawa pozostanie otwarta dla zwiedzających do 23 czerwca 2019 r

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::