Informacje podstawowe

 
Aktualności


Regulamin konkursu dla szkół
podstawowych       średnich


  W dniu 18 października 2018 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miała miejsce prezentacja haftu wg obrazu Jana Matejki "Zamoyski pod Byczyną". Chcemy zachować pamięć o chwale oręża polskiego. Obraz "Zamoyski pod Byczyną" spłonął w 1944, nie zachowała się żadna kolorowa reprodukcja dzieła, więc jego powstanie wiązało się z dużym nakładem pracy - podkreśla Janina Panek, współtwórczyni haftu.

Zobacz więcej...  Piosenki z najnowszej płyty "Niepodległa" znalazły się w repertuarze koncertu zespołu "Zayazd", który wystąpił 14 października 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz więcej...  W świecie ulegającym dynamicznym zmianom istotne jest, by nie zatracić własnego dziedzictwa kulturowego. Dlatego muzeum realizuje projekt, którego celem jest zachowanie i upowszechnianie kultury o regionie, w szczególności wspieranie jednej z dziedzin twórczości ludowej - rzeźby oraz przypomnienie za jej pośrednictwem historii Wielunia.

Zobacz więcej... 
 • organizatorem konkursu z dziedziny kultury i sztuki jest Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu,
 • konkurs pod nazwą własną zadania Zauroczeni rzeźbą - żywa kultura ludowa mieszkańców ziemi wieluńskiej na 735-lecie Wielunia, współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet Kultura ludowa i tradycyjna,
 • konkurs zasięgiem obejmuje historyczną ziemię wieluńską.
 • prace konkursowe należy dostarczyć na adres Muzeum Ziemi Wieluńskiej, ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń, tel. (43) 843 43 34 w terminie do 16 listopada 2018 r.,

  Zobacz więcej... •   Muzeum Ziemi Wieluńskiej co roku włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Za nami już dwa z zaplanowanych wydarzeń, które miały miejsce 9 września 2018: IV Muzealny Rajd Rowerowy szlakiem kolejki wąskotorowej do dawnej granicy oraz wernisaż wystawy Jura i Karkonosze - Wrota czasu.

  Zobacz więcej...    W dniu 1 września odbyło się w muzeum spotkanie z Janem Tyszlerem - świadkiem bombardowania Wielunia oraz autorem książki "Wieluń i pamięć". Spotkanie znalazło się w programie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Zobacz więcej...    W dniu 31 sierpnia 2018 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce spotkanie uczestników IV Biegu Pamięci ze świadkami, kombatantami oraz władzami Wielunia i partnerskiego miasta Osterburga.

  Zobacz więcej...  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
   

  :: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.