Informacje podstawowe


Zobacz więcej...
 
Aktualności


Regulamin rowerowego rajdu SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI  Wystawę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu otwarto w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wszystkie zgromadzone na niej eksponaty pochodzą ze zbiorów dra Mariusza Kolmasiaka, muzealnika, członka Instytutu im. J. Piłsudskiego w Warszawie. Jego krewnym był Walenty Wójcik, osobisty ochroniarz Marszałka...

Zobacz więcej...  W dniu 8 kwietnia 2018 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Z biegiem Warty - Kamion 2017". Jest ona pokłosiem ubiegłorocznego XVIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy Gracza, który odbył się we wrześniu w nadwarciańskim Kamionie.

Zobacz więcej...  Uroczysta inauguracja Pieszego Szlaku Niepodległości miała miejsce 19 marca 2018 roku w dniu imienin Józefa Piłsudskiego. Pod tablicą poświęconą Marszałkowi zebrali się przedstawiciele władz, harcerze i mieszkańcy. Wartę honorową przy tablicy J. Piłsudskiego wystawiło Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej, a mundury z epoki zaprezentowało Stowarzyszenie Historyczne Strzelcy Kaniowscy.

Zobacz więcej...  W dniu 11 marca 2018 roku na scenie Muzeum Ziemi Wieluńskiej wystąpił Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa w spektaklu "Ożarowskie zwyczaje wielkanocne". Była to inscenizacja przygotowana z dużą dawką humoru, ukazująca, jak to na wsi niegdyś w święta bywało...

Zobacz więcej...W dniu 6 marca 2018 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozstrzygnięto konkurs
"Moje drzewo genealogiczne".

W tegorocznej XI edycji udział wzięło 64 uczniów z 18 szkół. Komisja nagrodziła i wyróżniła 9 gimnazjalistów i 18 uczniów klas szkół podstawowych.

Zobacz więcej...
   1 marca w Wieluniu odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W Muzeum Ziemi Wieluńskiej wykład o Konspiracyjnym Wojsku Polskim wygłosił dr Tomasz Toborek z łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W części artystycznej zaprezentowali się harcerze...

Zobacz więcej...100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
 

:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.