Informacje podstawowe

 
Aktualności


Zobacz więcej...  7 grudnia 2018 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowani zostali organizatorzy najciekawszych wydarzeń w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Wśród 17 wyróżnionych muzeów z całej Polski znalazło się Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz więcej...  W dniu 2 grudnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy "Zauroczeni rzeźbą - żywa kultura ludowa mieszkańców ziemi wieluńskiej na 735-lecie Wielunia".

Zobacz więcej...  W dniach 27-28 listopada 2018 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się konkurs wiedzy historycznej dla szkół podstawowych i średnich pn. "Polska niepodległa - u zarania II Rzeczypospolitej (1905-1921)".

Zobacz więcej...  25 listopada 2018 r. odbył się finisaż wystawy "Secesja - piękno użytkowe"

Zobacz więcej...    Konferencja popularnonaukowa
      "Polskie drogi do niepodległości"


 Ojcowie Niepodległości

 Polskie Drogi do Niepodległości
      - wystawa czasowa  Prawdziwe oblężenie przeżywało Muzeum Ziemi Wieluńskiej w dniu 11 listopada 2018 roku. Na nudę nie narzekali także najmłodsi zwiedzający. Mogli obejrzeć filmik o polskich symbolach narodowych, własnoręcznie wykonać flagę i pomalować buzię na biało-czerwono.

Zobacz więcej...  W dniu 10 listopada 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert "Co mi w duszy gra? Muzyka polska" zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zobacz więcej...  W dniu 4 listopada 2018 roku Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce otwarcie wystawy "Polskie drogi do niepodległości" i koncert Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Urszuli Tyczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.

Zobacz więcej...  W piątek, 26 października 2018 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miał miejsce wykład historyka sztuki Lucyny Urbańskiej-Kidoń nt. "Sztuka Luisa Tiffaniego - synteza secesji".

Zobacz więcej...  W dniu 18 października 2018 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miała miejsce prezentacja haftu wg obrazu Jana Matejki "Zamoyski pod Byczyną". Chcemy zachować pamięć o chwale oręża polskiego. Obraz "Zamoyski pod Byczyną" spłonął w 1944, nie zachowała się żadna kolorowa reprodukcja dzieła, więc jego powstanie wiązało się z dużym nakładem pracy - podkreśla Janina Panek, współtwórczyni haftu.

Zobacz więcej...  Piosenki z najnowszej płyty "Niepodległa" znalazły się w repertuarze koncertu zespołu "Zayazd", który wystąpił 14 października 2018 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zobacz więcej...  W świecie ulegającym dynamicznym zmianom istotne jest, by nie zatracić własnego dziedzictwa kulturowego. Dlatego muzeum realizuje projekt, którego celem jest zachowanie i upowszechnianie kultury o regionie, w szczególności wspieranie jednej z dziedzin twórczości ludowej - rzeźby oraz przypomnienie za jej pośrednictwem historii Wielunia.

Zobacz więcej... 
 • organizatorem konkursu z dziedziny kultury i sztuki jest Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu,
 • konkurs pod nazwą własną zadania Zauroczeni rzeźbą - żywa kultura ludowa mieszkańców ziemi wieluńskiej na 735-lecie Wielunia, współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet Kultura ludowa i tradycyjna,
 • konkurs zasięgiem obejmuje historyczną ziemię wieluńską.
 • prace konkursowe należy dostarczyć na adres Muzeum Ziemi Wieluńskiej, ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń, tel. (43) 843 43 34 w terminie do 16 listopada 2018 r.,

  Zobacz więcej... • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
   

  :: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.