Informacje podstawowe
Aktualności

 
Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu
w dniu 26 listopada (niedziela) 2017 r.
będzie czynne w godzinach 13 00 - 18 00


  W środę, 22 listopada 2017, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyła się promocja książki "Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa" autorstwa Magdaleny Kopańskiej, która na co dzień jest pracownikiem MZW. Publikacja składa się z 40 rozdziałów - opowieści o miejscach, ludziach i wydarzeniach dawnego powiatu wieluńskiego. W książce znalazło się także ponad 150 fotografii.

Zobacz więcej...  W niedzielę, 19 listopada 2017, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej "Tradycje rzeźbiarskie na ziemi wieluńskiej - rzeźba sakralna".

Zobacz więcej...
Zobacz większe...Klik...
Zobacz większe...  W niedzielę 12 listopada w Muzeum Ziemi Wieluńskiej z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się koncert "Polskie strofy, polska muzyka". Artyści: Kamila Nowak (sopran), Dawid Biwo (bas) i Mirella Malorny (fortepian) zaprezentowali m.in. pieśni Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki...

Zobacz więcej...  W dniu 10 listopada 2017 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce otwarcie wystawy 1. Samodzielna Brygada Spadochronowa w operacji "Market Garden". Na wystawie zaprezentowana została historia jednej z najsłynniejszych jednostek Wojska Polskiego w okresie II wojny światowej, jaką była utworzona przez Stanisława Sosabowskiego formacja polskich spadochroniarzy.

Zobacz więcej...

  "1. Samodzielna Brygada Spadochronowa: geneza i dzieje" udostępniona została przez 6. Brygadę Powietrznodesantową im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego, kontynuującą tradycję 1. SBS. Seria plansz prezentuje utrwaloną na zdjęciach historię polskiej brygady

Zobacz więcej...
:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.