informacje

Informacje bieżąceZ dniem 12 maja 2020 r. Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu wznawia swoją działalność według nowych, ograniczonych zasad:

  1. Otwarcie Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu i Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie następuje po konsultacji z Burmistrzem Wielunia i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu.

  2. Otwarcie Muzeum i wszystkich jego obiektów odbywać się będzie stopniowo i z uwzględnieniem nowych wymogów sanitarnych.

  3. Muzeum udostępni zwiedzającym sale wystaw stałych i czasowych.

  4. Do odwołania zawieszone pozostają: zwiedzanie grupowe oraz zajęcia edukacyjne organizowane w formie kontaktu bezpośredniego.

  5. Do odwołania nieczynna pozostaje czytelnia muzealna.

  6. Do odwołania nieczynne pozostają obiekty: Baszta Męczarnia w Wieluniu i Wiatrak w Kocilewie.

  7. Wprowadzone zostają limity osób zwiedzających mogących przebywać w tym samych czasie na terenie Muzeum:
       1) Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu - 15 osób
       2) Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie - 5 osób
 • Zwiedzający zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką lub innym materiałem;

 • Każda osoba wchodząca na teren Muzeum jest zobowiązana do zdezynfekowania rąk przy pomocy środka udostępnionego przez Muzeum. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek;

 • Zwiedzający poruszają się po obiektach muzealnych zgodnie z porządkiem przedstawionym przez pracowników Muzeum celem uniknięcia kontaktu z innymi zwiedzającymi;

 • Zwiedzający proszeni są o niedotykanie eksponatów, gablot i elementów wystaw;

 • Zobowiązuje się zwiedzających i pracowników Muzeum do zachowania bezpiecznej odległości od innych osób (min. 2 m).

MZW będzie czynne wyłącznie w dni robocze w godz. 9.00 - 16.00.
MWD w godz. 9.00 - 15.30.


  
  Koncert kameralny kwartetu smyczkowego "Al Pari" odbył się w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej,
w dniu 23 lutego 2020 roku, o godzinie 17.00.

Zobacz więcej...  Trzy audycje muzyczne pt. Klasyka dla smyka dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie 19 lutego 2020 roku.

Zobacz więcej...Koncert kameralny pt. Karnawału czar odbył się w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej, w dniu 26 stycznia 2020 roku.

Zobacz więcej...Dwór i wiatrak
do góry

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.